Projekti kokkuvõte- Eesti Õpilasfirmade Laat 2018

Kallid heategijad,

Oleme nüüdseks Igavese Heateo fondiga teinud edukalt 7 heategu.

Täitsime SA Käopesa Perekodu laste unistuse batuudi ostmisel. Tegime elutähtsa panuse Vähiravifondi “Kingitud Elu”. Toetasime põhikoolinoorte finants- ja ettevõtlusteadmiste täiendamist läbi Ettevõtlusküla rollimängude. Aitasime Eesti pimedate ja vähenägijate ühendust nende teatrietenduse taastamisel. Toetasime püsipuudega laste unistuste perepäeva korraldamist. Viisime läbi meie seni suurima heateo koostöös Jaak Roosaarega – koolilaste rahatarkuse arendamise, jagades uue Rikkaks Saamise Õpiku tasuta võimalikult paljudesse Eesti koolidesse.

Meie missiooniks on teha aastas neli tingimusteta heategu – üks igas kvartalis! Ühtlasi alustasime eelmise aasta veebruaris ka fondi loomist, mis tähendab, et alates eelmise aasta veebruarist suunasime 50% kõikidest annetustest Igaveste Heategude fondi ehitamiseks ning 50% konkreetsetesse projektidesse. Alates sellest aastast vastavalt 75% ja 25% ning alates 2019. aastast lähevad kõik annetused fondi kasvatamiseks ning heategusid teeme juba teenitud tootlusest. Sellest saab rohkem lugeda meie blogist siit!

Heategu – Eesti Õpilasfirmade Laat 2018

Eelmise aasta neljanda kvartali heateoks on 10. veebruaril aset leidev Eesti Õpilasfirmade Laat. Saime omalt poolt tänu meie fondi toetajatele teha finantsilise panuse, mida antud laada peakorraldaja Junior Achievement Eesti just vajas. Antud laadal osaleb sellel aastal kuni 300 õpilasfirmat Eestist ja väljaspoolt nagu näiteks Soomest, Rootsist, Lätist, Gruusiast jne. Laat toimub Tallinnas korraga kahes kaubanduskeskuses- Kristiine keskuses ja Rocca al Mare keskuses.

Laada eesmärgiks on anda noortele ettevõtjatele võimalus tutvustada ennast ja oma toodet ning miks mitte läbi selle jõuda investoriteni. See on koht, kus arendatakse noorte ettevõtlusoskusi ja pannakse nad proovile. Näiteks on laada üks olulisemaid külgi avalik müük, mille hulka kuulub oskus müüa oma ideid, paista teiste seast silma ning võimalus jagada oma originaalsust.

Eesti Õpilasfirmade Laata toetasime 1063,3 euro suuruse panusega, mis aitab korraldajaid just ürituse läbiviimise osas. Lisaks projekti finantsilisele toetusele osaleb žüriis ka meie Igavese Heateo ning Investeerinisklubi üks asutajatest, Marko Oolo.

Täpsema kokkuvõtte laadast teeme meie facebooki lehel pärast ürituse toimumist, kus toome välja edukamad noorte ettevõtted. Seega hoidke meie tegemistel silm peal Igavese Heateo facebooki lehel siin:

Kuidas läheb heategevusfondil?

Ülimalt hea on näha, et meil on niivõrd palju tingimusteta toetajaid, kellega koos saame luua igavest heategevusfondi.

Selle blogi kirjutamise hetkel on meil 72 püsipanustajat!

Jätkusuutliku heategevusfondi loomise ideest on möödas natukene rohkem kui 10 kuud. Esimest korda avalikult rääkisime sellest märtsi alguses.

1. jaanuari seisuga on igaveste heategude fondi kogunenud 3507€.

Aitäh veelkord kõigile senistele toetajatele. Aitäh ka kõigile tulevastele panustajatele!

Heategevusfondi meeskond

By | 2018-08-14T17:26:05+00:00 January 16th, 2018|