Heategu- Eesti Õpilasfirmade Laat 2018

Kallid heategijad,

Oleme tänaseks Investeerimisklubi Heategevusfondiga edukalt teinud 6 heategu.

Täitsime SA Käopesa Perekodu laste unistusi batuudi ostmisel. Tegime elutähtsa panuse Vähiravifondi “Kingitud Elu”. Toetasime põhikooli noorte finants- ja ettevõtlusteadmiste täiendamist läbi Ettevõtlusküla rollimängude. Aitasime Eesti pimedate ja vähenägijate ühendust nende teatrietenduse taastamisel. Toetasime püsipuudega laste unistuste perepäeva korraldamist. Korraldasime meie seni suurima heateo koostöös Jaak Roosaarega- koolilaste rahatarkuse arendamise jagades uue Rikkaks Saamise Õpiku tasuta võimalikult paljudesse Eesti koolidesse.

Meie missiooniks on teha aastas neli tingimusteta heategu – üks igas kvartalis! Ühtlasi alustasime selle aasta veebruaris ka fondi loomist, mis tähendab, et alates veebruarist läheb 50% kõikidest annetustest igaveste heategude fondi ehitamiseks ning 50% konkreetsetesse projektidesse. 2018. aastast vastavalt 75% ja 25% ning alates 2019. aastast lähevad kõik annetused fondi kasvatamiseks ning heategusid teeme juba teenitud tootlusest. Sellest saab rohkem lugeda meie blogist siit!

Heategu – Eesti Õpilasfirmade Laat 2018

Selle aasta neljanda kvartali heateoks on tõeline suursündmus, millel osaleb enam kui 220 õpilasfirmat Eestist ja väljaspoolt nagu näiteks Soomest, Rootsist, Lätist, Gruusiast jne. Paneme õla alla Junior Achievement Eesti poolt korraldatud Eesti Õpilasfirmade Laadale, mis toimub 10. Veebruaril Tallinnas korraga kahes kaubanduskeskuses- Kristiine keskuses ja Rocca al Mare keskuses.

Laada eesmärgiks on anda noortele ettevõtjatele võimalus tutvustada ennast ja oma toodet ning miks mitte läbi selle jõuda investoriteni. See on koht, kus arendatakse noorte ettevõtlusoskusi ja pannakse nad proovile. Näiteks on laada üks olulisemaid külgi avalik müük. See on ülimalt oluline ettevõtluse osa, kuidas müüa ideed, paista silma ning jagada oma originaalsust.

Laadal osalevad õpilasfirmad võistlevad järgmiste preemiate nimel:

  1. Parim müügistrateegia

  2. Parim toode

  3. Parim teenus

  4. Parim rahvusvahelise potensiaaliga õpilasfirma

  5. Innovatsioonipreemia

  6. Stiilipreemia

  7. Reklaamipreemia

  8. Meediatähelepanu preemia

  9. Rahva lemmik

  10. Laada suurim käive

Siinkohal tooksin näiteks välja, et 2016.a Eesti Õpilasfirmade Laada võitjaks sai “Spoony”. 2015.a valiti aga Eesti parimaks õpilasfirmaks hiljemalt ülipopulaarseks saanud puidust käekellade tootja Wooch.

Kuidas jõudsime Eesti Õpilasfirmade Laada toetamiseni

Meile on väga oluline, et heateod jõuaksid õigesse kohta ning õigete inimesteni. Sellepärast suhtleme iga heateo juures inimestega, keda toetame või kes puutuvad vahetult abivajajatega kokku. Uurime neilt, kuidas saame neid kõige paremini toetada ning kuidas saame abiks olla, et see neile kõige rohkem väärtust looks.

Investeerimisklubi Heategevusfondi üks oluline osa on toetada noori, arendada nende finantsharidust ning ettevõtlust, läbi mille luua tulevikus rohkem töökohti ja jõuda selleni, et inimesed täidaksid oma unistusi, eesmärke ning oleksid õnnelikumad. Investeerimisklubi Heategevusfond vaatab suure aupaklikkusega, milleni on jõudnud sihtasutus Junior Achievement Eesti.

Sihtasutuse Junior Achievement Eesti ettevõtte programmide alusel omandab ettevõtlusharidust rohkem kui 12000 õpilast 184 koolis algklassidest gümnaasiumini. Nad on korraldanud Eesti Õpilasfirmade laata aastast 2012 ning neilt on meeletult palju õppida. Näeme, et antud laat on olnud hüppelauaks mitmele nüüdseks edukale ettevõttele ning meie soov on sellele igati kaasa aidata! Sellest tulenes ka antud projekti valik.

Kuidas läheb heategevusfondil?

Ülimalt hea on näha, et meil on niivõrd palju tingimusteta toetajaid, kellega koos saame luua igavest heategevusfondi.

Selle blogi kirjutamise hetkel on meil 72 püsipanustajat!

Jätkusuutliku heategevusfondi loomise ideest on möödas natukene vähem kui kuus kuud. Esimest korda avalikult rääkisime sellest märtsi alguses.

Enne selle kvartali projekti avalikustamist on igaveste heategude fondi kogunenud 2441.2€

Aitäh veelkord kõigile senistele toetajatele. Aitäh ka kõigile tulevastele panustajatele ning aitäh, et sa hoolid!

Kasvame koos ning järgmiste heategudeni,

Heategevusfondi meeskond

2017-10-15T22:12:58+00:00