Heategu Eesti pimedate ja vähenägijate teatrietenduse korraldamiseks!

Kallid heategijad,

Oleme tänaseks Investeerimisklubi Heategevusfondiga edukalt teinud 3 heategu. Täitsime SA Käopesa Perekodu laste unistusi batuudi ostmisel. Tegime elutähtsa panuse Vähiravifondi “Kingitud Elu” ning toetasime põhikooli noorte arengut läbi Ettevõtlusküla rollimängude.
Meie missiooniks on teha aastas neli tingimusteta heategu – üks igas kvartalis!
Ühtlasti alustasime selle aasta veebruaris ka fondi loomist, mis tähendab, et alates veebruarist läheb 50% kõikidest annetustest igaveste heategude fondi ehitamiseks ning 50% konkreetsetessee projektidesse. 2018. aastast vastavalt 75% ja 25% ning alates 2019. aastast lähevad kõik annetused fondi kasvatamiseks ning heategusid teeme juba teenitud tootlusest. Sellest saab rohkem lugeda meie eelmisest blogist siit!

2017. aasta esimese kvartali heategu!

Selle aasta esimeseks heateoks on Eesti pimedate inimeste loometegevuse toetamine. Toetame pimedate teatrit Terateater, mis loob pimedatele inimestele võimalusi eneseväljenduseks läbi teatrietenduste, kus nad ise mängivad. Meie selle kvartali toetus 253.5€ aitab neil astuda sammukese lähemale, et taastada ja luua etendus “Kes kardab pimedat”, mis aitab paremini mõista pimedaid inimesi.
Lavastus „Kes kardab pimedat?“ on lugu vabanemisest, lendutõusust, oma unistuste poole liikumisest. Mitmest noorest pimedast inimesest, kelle elus on ühel või teisel moel pöördeline punkt. Aga ühtlasi saavad lavastuses vastuse nii mõnegi nägija küsimused, kuidas ikka täpselt pime inimene elab ja toimetab. Ehk saavad tuulutatud mitmedki ühiskonnas levinud hirmud ja müüdid, mis pimedate kohta liikvel.

Kuidas jõudsime Eesti pimedate ja vähenägijate teatrini?

Meile on väga oluline, et heateod jõuaksid õigesse kohta ning õigete inimesteni. Sellepärast suhtleme iga heateo juures ka inimestega, keda me toetame. Uurime neilt, kuidas saame neid kõige paremini aidata ning kuhu võiksime raha panustada, et see kõige suuremas osas nendeni jõuaks.
Pimedate teatrini jõudsime läbi pimedate õhtusöögi, mida viis läbi üks väga tore naisterahvas, kes on ka ise pime. Peale üritust temaga vestlema jäädes uurisime, kuidas saaksime Eesti pimedaid inimesi enim aidata? Tuli välja, et teatud valdkondi nagu igapäevane abistamine ning juhtkoerte treenimine toetatakse piisavalt. Kuid tähelepanu ei ole palju pööratud valdkonnale, mis pimedatel sära silmi toob – loometegevused ja eneseväljendus. Nad on loonud ühenduse – Terateater, kus käiakse koos ning luuakse koos teatrietendusi. Kuna ruumide rentimine ning kogu protsess on üsna kallis, siis etenduste rahvani toomiseks tihtipeale raha napib.
Leidsime, et teatrietenduse teoks saamine on imeline heategu, mille pimedatele teha saame. Tänutäheks kutsuvad pimedate teatri inimesed meid ka antud etendust vaatama. Selle kohta postitame info peagi meie facebooki lehel!
Kuidas läheb heategevusfondil?
Ülimalt hea on näha, et meil on niivõrd palju tingimusteta toetajaid, kellega koos saame luua igavest heategevusfondi.
Selle blogi kirjutamise hetkel on meil 43 püsipanustajat! Jätkusuutliku heategevusfondi loomise ideest on möödas natukene rohkem kui üks kuu. Esimest korda avalikult rääkisime sellest märtsi alguses. Esimese kvartali lõpuks, 1. aprilliks, ehk ühe kuuga kogunes igaveste heategude fondi 562€.
Kokku on fondi 18. aprilli seisuga panustatud 684€.
Aitäh veelkord kõigile toetajatele ning anname endast parima, et jõuda veel suuremal hulgal inimesteni ning teha veelgi rohkem heategusid!

Järgmiste heategudeni,

Heategevusfondi projektijuht Randel Pärna

2017-10-15T22:14:33+00:00