Heategu koolinoorte rahatarkuse arendamiseks üle Eesti!

Kallid heategijad

Oleme tänaseks Investeerimisklubi Heategevusfondiga edukalt teinud 5 heategu. Täitsime SA Käopesa Perekodu laste unistusi batuudi ostmisel. Tegime elutähtsa panuse Vähiravifondi “Kingitud Elu”. Toetasime põhikooli noorte arengut läbi Ettevõtlusküla rollimängude. Aitasime Eesti pimedate ja vähenägijate ühendust nende teatrietenduse taastamisel. Toetasime püsipuudega laste unistuste perepäeva korraldamist.
Meie missiooniks on teha aastas neli tingimusteta heategu – üks igas kvartalis! Ühtlasti alustasime selle aasta veebruaris ka fondi loomist, mis tähendab, et alates veebruarist läheb 50% kõikidest annetustest igaveste heategude fondi ehitamiseks ning 50% konkreetsetessee projektidesse. 2018. aastast vastavalt 75% ja 25% ning alates 2019. aastast lähevad kõik annetused fondi kasvatamiseks ning heategusid teeme juba teenitud tootlusest. Sellest saab rohkem lugeda meie eelmisest blogist siit!

Heategu – koolilaste rahatarkuse arendamine üle Eesti!

Selle aasta kolmanda kvartali heategu on midagi erilist ja suurt. Oleme ühendamas energiad heade inimeste ning organisatsioonidega, et teha seni suurim heategu. Koos Jaak Roosaare, Tuleva pensioniühistu, Southwestern Advantage Eesti ning Investeerimisklubiga toetame uute Rikkaks Saamise Õpikute trükki.
Eesmärgiks on viia uued Rikkaks Saamise Õpikud tasuta võimalikult paljudesse Eesti koolidesse ning jagada need gümnasistidele. Eesmärgiks on koos panustades trükkida ja jagada 5000 raamatut.
Tänu eelkõike Jaagu panusele ning teiste toetusele saame ühe raamatu trükkida 3€’ga. Seega iga 3€ eurot aitab meil kinkida ühele kooliõpilasele ühe raamatu!
Põhikoolis ning gümnaasiumis ei räägita kuigi palju rahast, finantsidest ega investeerimisest. Raamatute jagamine õpilastele aitab saada innustust, uusi teadmisi investeerimise ja eraisiku rahanduse kohta.
Lisaks raamatute jagamisele, külastavad Southwestern Advantage Eesti müügijuhid ka koole ning esinevad inspireeriva ettekandega, et õpilased näeksid ka reaalset eeskuju, kuidas oma elu ning rahaasju paremini korraldada.
Teadmised rahast on oluline omandada juba noorena enne kui tööellu sukeldume ning oma elu suurimad finantsotsused teeme. Soovime, et meie tulev põlvkond oleks rahatark ning elaks seeläbi õnnelikumat elu!

Kuidas jõudsime Rikkaks Saamise Õpikute koolinoortele jagamiseni?

Meile on väga oluline, et heateod jõuaksid õigesse kohta ning õigete inimesteni. Sellepärast suhtleme iga heateo juures inimestega, keda toetame või kes puutuvad vahetult abivajajatega kokku. Uurime neilt, kuidas saame neid kõige paremini toetada ning kuidas saame rahaliselt abiks olla, et see neile kõige rohkem väärtust looks.
Jaak Roosaare koos Raivo Heina, LHV panga ning teiste toetajatega on juba ühe sarnase projekti ellu viinud, kus koolidele jagati 4000 Rikkaks Saamise Õpikut. Vesteldes Jaak Roosaarega saime aimu, kui suurt väärtust see projekt lõi ning kuipaljusid noori ning nende perekondi see aitas. Sealt kerkiski idee ühendada veelkord jõud ning jagada veelgi rohkem raamatuid õpilastele.
Raamatud plaanime trükki lasta kolmanda kvartali lõpus ning koolidesse jõuavad need koos Southwesterni müügijuhtidega okroobris ning novembris. Hoia kindlasti silma peal nii Heategevusfondi, Investeerimisklubi kui ka Rikkaks Saamise Õpiku facebooki lehel, et saada veelgi rohkem infot, kuidas projekt läheb. Kirjutame kindlasti kvartali lõpus uuesti, kuidas raamatute ettevalmistamisega läheb!

Kuidas läheb heategevusfondil?

Ülimalt hea on näha, et meil on niivõrd palju tingimusteta toetajaid, kellega koos saame luua igavest heategevusfondi.
Selle blogi kirjutamise hetkel on meil 50 püsipanustajat!
Jätkusuutliku heategevusfondi loomise ideest on möödas natukene vähem kui viis kuud. Esimest korda avalikult rääkisime sellest märtsi alguses.
Tänaseks on igaveste heategude fondi kogunenud 1466,7€.
Lisaks oleme koos teinud 5 imelist heategu summas 2296,3€.
Aitäh veelkord kõigile senistele toetajatele. Aitäh ka kõigile tulevastele panustajatele!

Järgmiste heategudeni,

Heategevusfondi meeskond

2017-10-15T22:13:55+00:00