Heategu – Leiutajate külakooli toetamine õppevahenditega

Kallid heategijad,

Meil on hea meel tutvustada käimasoleva kolmanda kvartali projekti, mille leidmiseks on meil kulunud terve suvi. Kuid oleme veendunud, et leidsime just selle õige projekti, kuhu panustada.

Kolmanda kvartali projektiks on Võrumaal Rõuge vallas tegutseva Leiutajate Külakooli õpilaste toetamine. Selle kooli avastas Igavene Heategu üks eestvedajaid Marko Oolo suvise rattamatka käigus. Kooliruumides ringi vaadates, õpilaste ning õpetajatega suheldes jättis see kustumatu mulje ning tekitas tugeva soovi panustada koolilaste arengusse.

Heategu – Leiutajate külakool

Kuna vaid mõned nädalad tagasi algas jällegi kooliaeg, otsustasime teha olulise panuse ühele erilisele ning väikesele Lõuna-Eesti koolile – Leiutajate külakool.

Võrumaal Rõuge vallas Sänna Kultuurimõisas tegutsev kool on loodud emade-isade poolt, kelle sooviks on pakkuda lastele ja ka iseendale võimalust käia koolis, mis on nii inspireeriv, et sinna minek on rõõmsa meele, huvi, avatuse ja seiklusliku meelega.

Mis teeb selle kooli eriliseks on teistsugune õppeviis tavakoolidest. Antud koolis käsitletakse inimest kui vaimset olendit. Olulised märksõnad kooli programmis on: unistamine loovus uute olukordadega kohanemiseks, suhted inimestega ja kogu meid ümbritseva keskkonnaga- enesekindlus, armastus, inspiratsioon, harmoonia taotlus ja maailma teadlikkus.

Selle üle, kuidas meie Igavene Heategu fondiga saame panustada, otsustavad koolilapsed ise. Juba peagi lähevad Marko ja Randel ise Võrumaale, et koolilastele nende soovitud õppevahend üle anda. Mis see täpsemalt on, sellest saab lugeda järgmises projekti kokkuvõtvas blogipostituses.

Tehtud heateod

  1. Täitsime SA Käopesa Perekodu laste unistuse batuudi ostmisel. 
  2. Tegime elutähtsa panuse Vähiravifondi “Kingitud Elu”.
  3. Toetasime põhikoolinoorte finants- ja ettevõtlusteadmiste täiendamist läbi Ettevõtlusküla rollimängude.
  4. Toetasime püsipuudega laste unistuste perepäeva korraldamist.
  5. Viisime läbi meie seni suurima heateo koostöös Jaak Roosaarega – koolilaste rahatarkuse arendamise, jagades uue Rikkaks Saamise Õpiku tasuta võimalikult paljudesse Eesti koolidesse.
  6. Toetasime finantsiliselt Junior Achievement Eesti poolt korraldatud Eesti Õpilasfirmade Laata 2018, kus osales 300 õpilasfirmat Eestist ja väljaspoolt. Lisaks oli ka meie oma Igavese Heateo üks asutajatest, Marko Oolo antud ürituse žürii liige ning aitas noori oma ideedega ning pakkus väärt nõu.
  7. Toetasime liiklusõnnetuses halvatuks jäänud kaheaastast Juss-Mathiast finantsilise toetusega.
  8. Jagasime saja seitsmeteistkümnele 6-9nda klassi õpilasele raamatut “Kuidas Saada Rahatargaks” ning panustasime sellega meie tulevase põlve finantsilisse haridusse.

Kokku oleme teinud heategusid summas 6157 eurot ning jõudnud selle läbi kümnete tuhandete inimesteni.

Kuidas läheb Igavene Heategu fondil?

Selle blogi kirjutamise hetkel on Igavene Heategu fondi panustanud 86 toetajat!

Enne selle kvartali projekti avalikustamist oli igaveste heategude fondi kogunenud 5969 eurot.

Aitäh veelkord kõigile senistele toetajatele. Aitäh ka kõigile tulevastele panustajatele ning aitäh, et sa hoolid!

Kasvame koos ning järgmiste heategudeni,

Randel ja Marko

By | 2018-09-26T08:30:56+00:00 September 26th, 2018|