Heateguderohke 2018. aasta

2018. aasta numbrites

Möödunud aasta oli Igavene Heategu MTÜ jaoks ääretult oluline ja meeldejääv. Vaatame aastale linnulennult tagasi:

– Tegime südamest 4 heategu!
– Heateod mõjutasid otseselt 211 inimest ja kaudselt mitut tuhandet inimest üle Eesti!
– Tänu suurepärastele panustajatele tegime sel aastal heategusid 2081 euro ulatuses!
– Igavese Heateo Fondi kogunes aastaga lisaks 5248 eurot!
– Igavene Heategu nimekirjas on 98 panustajat!

Tegime koostööd  Jaak Roosaare, Mihkel Trumani, Sihtasutus Southwestern Advantage, Tuleva pensioniühistu, SEB, Rahandusministeeriumi, Eesti Pangaliiduga, JCI Jõulupuu, Jõuluvana postkontori ja MTÜ Do Goodiga.

Aitäh kõigile panustajatele ja kaasaelajatele!

2018. aastal tehtud heateod

Esimene kvartal – Väikese Juss-Mathiase toetamine

2018.a esimese kvartali heategu oli üks kõige südantlõhestavamaid ning läks väga hinge. Toetasime rahalise panusega kahe aastast Juss-Mathiast, kes jäi autoõnnetuse tagajärjel kaelast allapoole halvatuks.

Teine kvartal – Põhikoolilapsed rahatargaks

Otsisime võimalust, kuidas saaksime võimalikult suurelt noortesse panustada. Võimalus avanes koostöös SEB, Rahandusministeeriumi ja Eesti Pangaliiduga, kelle algatusel toimus 31. mail esimene üle-eestiline “Rahatarkuse tund”. Kokku osales sellel üritusel 164 koolinoort erinevatest Eesti otsadest. Jagasime kõigile osalejatele “Kuidas Saada Rahatargaks” raamatu!

Kolmas kvartal – Leiutajate külakooli toetamine õppevahenditega

Igavene Heategu võttis kolmanda kvartali suunaks kooliõpilaste toetamise. Selleks leidsime Võrumaal Rõuge vallas asuva põneva Leiutajate Külakooli. Kooliruumides ringi vaadates, õpilaste ning õpetajatega suheldes jättis see kustumatu mulje ning tekitas tugeva soovi panustada külakooli arengusse. Kinkisime Sänna Kultuurimõisa Leiutajate Külakooli õpilastele teleskoobi!

Neljas kvartal – Tõelised jõulud raskustes perede lastele

Igavene Heategu võttis neljanda kvartali eesmärgiks täita raskuses perede laste unistused. Täitsime kahe noore lapse soovid, kes mõlemad soovisid oma esimesi spordivahendeid, millega nad saaksid järgmised 3-4 aastat harjutada. Saime ka võimaluse võimaluse kirjutada 5 erilist jõuluvana kirja 5le väga vahvale lapsele. Koos Igavene Heategu toetajatega kirjutasime valmis kirjad, mis jõudsid vahetult enne jõule lasteni. Tänu meie panusele said lisaks veel kümned ja kümned lapsed endale personaalse jõuluvana kirja.

Toetajad

Suurim siiras tänu Marko ja Randeli poolt läheb Igavene Heategu MTÜ annetajatele. Ilma teieta ei oleks olemas ka Igavene Heategu organisatsiooni. Me usume siiralt, et koos saame teha suuri heategusid ning seda oleme oma kolme tegevusaastaga ka tõestanud.

Igaveste Heategude Fond

2018 aasta lõpu seisuga on Igaveste Heategude fondi suurus €8,764.53.

Meie suur eesmärk on luua jätkusuutlik investeerimispõhimõtetel töötav heategevusfond, mis suudab tänu teenitud tootlusele teha head igavesti – ka siis kui parasjagu uusi annetusi ei tehta. Miks peab olema annetus ühekordne, kui see võiks olla igavene?

Oleme juba tugeva alguse teinud, kuid pikk tee on veel käia!

Vana mudel 2017 – 2018 aastal

2016 aastal panime paika põhimõtted, kuidas Igaveste Heategude Fondi kasvatame. Need põhimõtted olid järgmised:

2017. aastal suuname 50% annetustena kogutud rahast fondikasvatamiseks ning 50% läheb heategudeks.
2018. aastal suuname 75% annetustena kogutud rahast fondi kasvatamiseks ning 25% läheb heategudeks.
2019. aastal suuname 100% annetustena kogutud rahast fondi kasvatamiseks ning heategusid teeme investeeringutelt teenitud tootlusest.

Täna peame tõdema, et 2019. aastal ei suuda me antud fondi mahu juures veel heategusid teenitud tootlusest teha. Seetõttu oleme võtnud vastu otsuse, et liigume aasta põhisest annetuste jaotuse mudelist üle fondi mahu põhisele mudelile.

Uus mudel alates 2019 aastast

Kuni Igaveste Heategude fondi suuruseni 50 000€ suuname 75% annetustena kogutud rahast fondi kasvatamiseks ning 25% läheb heategudeks.

Alates 50 000 kuni 100 000€ Igaveste Heategude fondi suuruseni suuname 85% annetustena kogutud rahast fondi kasvatamiseks ning 15% läheb heategudeks.

Alates 100 000€ Igaveste Heategude fondi mahust suuname 100% annetustena kogutud rahast fondi kasvatamiseks ning heategusid teeme investeeringutelt teenitud tootlusest.

Igaveste heategudeni,

Marko ja Randel

By | 2019-01-29T18:14:08+00:00 January 28th, 2019|