Projekti kokkuvõte – Tõelised jõulud raskustes perede lastele

Kinkisime raskuses perede lastele tükike tõelist jõulutunnet!

Igavene Heategu võttis 2018 aasta neljanda kvartali eesmärgiks täita raskuses perede laste unistused. Pidades nõu kõigi Igavene Heategu toetajatega leidsime kaks väga erilist võimalust, kuidas lastele tõelist jõulutunnet luua.

JCI Jõulupuu – JCI Jõulupuu eesmärgiks on ulatada käsi perekondadele, kellede majanduslik ja/või sotsiaalne olukord ei ole kiita. Koostöös kohalike omavalitsuste ja paljude heade koostööpartneritega kogutakse annetuste teel saadud kingitused ja jagatakse lastele kätte meeleolukatel jõulupidudel. Nii on JCI kohalikud kojad ühenduslüliks andjate ja saajate vahel. Heategevuslik JCI Jõulupuu projekt toimus sel aastal juba üheteistkümnendat korda.

JCI kogus kokku laste kingisoovid ning meie valisime nende seast välja kaks tükki. Otsustasime täita kahe noore lapse soovid, kes mõlemad soovisid oma esimesi spordivahendeid, millega nad saaksid järgmisel 3-4 aastat harjutada. Leidsime sobivad kingitused, pakkisime need ning seejärel viisime lähimasse kogumispunkti JUKU Mänguasjakeskuses. 


Jõuluvana postkontor – 
MTÜ Do Good soovib juba kuuendat aastat järjest teha turvakodude, lastekodude, raskustes perede ja puuetega lastele personaalsed jõuluvana kirjad ning poetada jõuluhommikul nende kuuse alla kingitused. Kirjad kirjutatakse just iga lapse kohta kogutud andmete põhjal – uuritakse eelnevalt kuidas tal koolis või lasteaias on aasta jooksul läinud, mis talle huvi pakub, mis on lapse suurim unistus, milline pere tal on jne. Kirju kirjutama otsitakse vabatahtlikke, kes laste info põhjal saadavad neile tekstid ning nad prindivad need kenadele kujundatud paberitele, panevad alla jõuvana allkirja ja templi ning pistavad posti. Jõuluvana kirja leiavad oma postkastist eelmiste aastaste põhjal 300-400 last.

MTÜ Do Good andis meile võimaluse kirjutada 5 erilist jõuluvana kirja 5le väga vahvale lapsele. Koos Igavene Heategu toetajatega kirjutasime valmis kirjad ning saatsime need edasi MTÜ DO Good inimestele, kes need välja printisid ning jõuluvana pitsatiga ehtisid. Kirjad jõudsid enne jõule tee lasteni. Tänu meie panusele said veel kümned ja kümned lapsed endale personaalse jõuluvana kirja. Siinkohal ülimalt suured tänud  Kristofer Vähi, Maria Reimers, Randel Pärna ja Käthe-Riin Tull ja Marko Oolo, kes usinasti kirju kirjutada aitasid.

Kuidas läheb Igavene Heategu fondil?

2018 aasta lõpuga on meil kokku 98 panustajat!

Aasta lõpuks on igaveste heategude fondi kogunenud 8765€.
Lisaks oleme koos teinud 11 imelist heategu summas 6979€.

Aitäh kõigile senistele toetajatele. Aitäh ka kõigile tulevastele panustajatele!

Igaveste heategudeni,

Marko & Randel

By | 2019-01-01T19:30:11+00:00 January 1st, 2019|