Projekti kokkuvõte – Leiutajate külakooli toetamine õppevahenditega

Kinkisime Sänna Kultuurimõisa Leiutajate Külakooli õpilastele teleskoobi!

Igavene Heategu võttis kolmanda kvartali suunaks kooliõpilaste toetamise. Selleks leidsime Võrumaal Rõuge vallas asuva põneva Leiutajate Külakooli. Selle kooli avastas Igavese Heateo üks eestvedajaid Marko Oolo suvise rattamatka käigus. Kooliruumides ringi vaadates, õpilaste ning õpetajatega suheldes jättis see kustumatu mulje ning tekitas tugeva soovi panustada külakooli arengusse.

Kui olime projekti välja valinud toimus põnev arutelu Igavese Heateo fondi ning Leiutajate Külakooli vahel, et milline oleks parim viis kooliõpilasi toetada. Otsustasime, et lahendus oleks lasta õpilastel selle üle otsustada. Selle peale kogunesid lapsed kokku ning moodustasid väikese nõukogu, kus jõudsid otsusele. Nimelt oli nende suureks sooviks juba aastaid olnud teleskoop, millega tähistaevast lähemalt uurida. Seega sai otsustatud, et kogume kvartali jooksul raha ühe võimsa teleskoobi jaoks.

Võrumaal Rõuge vallas Sänna Kultuurimõisas tegutsev kool on loodud emade-isade poolt, kelle sooviks on pakkuda lastele ja ka iseendale võimalust käia koolis, mis on nii inspireeriv, et sinna minek on rõõmsa meele, huvi, avatuse ja seiklusliku meelega. Mis teeb selle kooli eriliseks on teistsugune õppeviis tavakoolidest. Antud koolis käsitletakse inimest kui vaimset olendit. Olulised märksõnad kooli programmis on: unistamine loovus uute olukordadega kohanemiseks, suhted inimestega ja kogu meid ümbritseva keskkonnaga- enesekindlus, armastus, inspiratsioon ja maailma teadlikkus. Lähemalt antud kooli kohta saab lugeda siit: https://www.kultuurimois.ee/leiutajate-kulakool/

Teleskoobi üleandmine oli ülimalt tore. Nimelt võttis pisikese reisi ette Igavese Heateo fondi üks asutajatest Randel Pärna, kes nädalavahetusel sõitis Sänna Leiutajate Külakooli ning sai väga sooja vastuvõtu osaliseks. Lapsed ning õpetajad tulid Randelit ukse peale tervitama ning koos sai juttu aetud ja arutatud selle üle, mis on maailmas tähtis. Seepeale tehti majas ringkäik ning järgnevalt oligi aeg teleskoop lahti pakkida ning seda lähemalt uurida. Kõik olid ülimalt rahul ning Igavese Heateo fond sai ka armsa kingituse külakoolilt, mida on näha allolevalt pildilt:

On ülimalt tore aidata noori, kuna nemad on meie tulevik ning nähes entusiastlikke ning rõõmsameelseid ja teadmisejanulisi inimesi on kõik töö, mida Marko ja Randel Igavese Heateo fondi jaoks teevad kõike vaeva väärt!

Kuidas läheb heategevusfondil?

Igavene Heategu taga on üle 80 imelise püsiannetaja, kelle abil heateod tegelikult teoks saavad.

Kolmanda kvartali lõpuks on igaveste heategude fondi kogunenud 7620,03 eurot.

Lisaks oleme teinud 10 heategu summas: 6597,03 eurot.

Aitäh veelkord kõigile senistele toetajatele. Aitäh ka kõigile tulevastele panustajatele!

Igaveste heategudeni,

Marko ja Randel

By | 2018-10-25T08:00:39+00:00 October 24th, 2018|